Czeskie Budziejowice – Kladno: Niepokonane Kladno

11 października, 2024
18 Widoki

Nasza rada: Czeskie Budziejowice – Kladno: Niepokonane Kladno

11.10.2024 17:30

Czeskie Budejovice i Kladno zmierzą się w dziesiątej kolejce Ekstraligi hokejowej. W tabeli obu rywali dzieli dziewięć punktów. W ubiegłorocznych pojedynkach wyraźnie lepszy był Motor, który w czterech meczach stracił zaledwie dwa punkty.

Gospodarze z południowych Czech rozegrali swój ostatni mecz po tygodniowej przerwie i czterech porażkach z rzędu z brneńską Kometą. Tam jednak również nie spisali się najlepiej i zasłużenie przegrali 0:3. W ostatnich pięciu meczach podopieczni Ladislava Čiháka trafili do bramki rywali zaledwie cztery razy. Wciąż bez gola pozostają Lukáš Pech, Adam Kubík i Filip Přikryl. Brakuje również wsparcia ze strony obrońców, którzy w tym roku jeszcze nie zdobyli bramki. Dlatego południowi Czesi słusznie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Goście z Kladna punktowali w ostatnich czterech meczach z rzędu. W środowym meczu Rycerze udali się do Pilzna, gdzie po wyrównanym meczu rozstrzygnęli niesamowitą sytuację na trzy sekundy przed końcem na własnej połowie. Dzięki wygranej 4:3 awansowali na piąte miejsce w tabeli ekstraligi, czego mało kto spodziewał się przed startem rozgrywek. Kladno kontynuuje świetną grę zespołową. W ostatnich dwóch meczach decydowali się na zdobywanie punktów w samej końcówce spotkania, w czym wcześniej byli raczej słabi.

Na co postawić:

Kladno może wykorzystać niedyspozycję Budziejowic i wywieźć punkt z południa Czech. Na kuponie stawiamy dobry kurs na to, że goście nie przegrają.