21 kwietnia, 2024
35 Widoki

Nasz typ: Czechy – Szwecja: +4,5 gola

08.02.2024 19:00

Szwedzkie Igrzyska Hokejowe są trzecią imprezą Euro Hockey Tour i drużyna gospodarzy ma ambicje na dobry wynik. Znajduje to również odzwierciedlenie w nominacji Tre Kronor, którzy zebrali niezwykle silny i doświadczony zespół, zwłaszcza w ofensywie. Lindberg, Friberg, Rasmussen, Sörensen, Frodén czy Bengtsson to gwarancja ogromnej jakości i produktywności zarazem. Z drugiej strony obrona jest nieco słabsza, połowa z nich ma doświadczenie, druga połowa nie grała tak dużo w reprezentacji, a Gabriel Carlsson to totalny debiutant. To samo dotyczy Filipa Larssona, który wkrótce zadebiutuje między trzema słupkami, a Högberg jest bramkarzem numer jeden.

Radim Rulík podniósł czeską drużynę odkąd dołączył, mecze reprezentacji są zabawne, drużyna stara się grać ofensywnie, co jest miłą odmianą po latach taktycznego hokeja. Trener reprezentacji ma świetne wyczucie zawodników, zawsze potrafi zebrać silną drużynę, która również przyjmuje jego filozofię. W porównaniu do ostatniego turnieju, w składzie zaszło wiele zmian, ale ponownie jest on dobrze zbalansowany. Bracia Kovarčík, Kaše, Stránský, Voženílek czy Jan Kovář oferują mieszankę akcentu, kreatywności, szybkości i strzału, czyli wszystko, co jest potrzebne w nowoczesnym hokeju. Są też młodsi gracze, zarówno w ofensywie, jak i defensywie, którzy dają drużynie niezbędną siłę napędową, by szaleć na lodzie. Niewielkim osłabieniem może być para bramkarzy Zajíček – Málek, która jest mniej doświadczona na arenie międzynarodowej.

W ostatnim pojedynku w Szwajcarii Szwecja wygrała 5:3 i tym razem bramek nie powinno zabraknąć.

Na co postawić:

Obie drużyny mają solidny atak, a obrona i bramkarze zostaną przetestowani. Może to zaowocować bramkami w meczu, w którym obie drużyny strzelą co najmniej pięć razy. W ostatnich sześciu meczach reprezentacji Czech wspomniany próg został osiągnięty za każdym razem.