21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasz typ: Chelsea – Burnley: Handicap -1,5: 1

30.03.2024 16:00

Chelsea wypełniła swoje pucharowe obowiązki w weekend przed przerwą reprezentacyjną, a ich ostatnim ligowym występem pozostaje zwycięstwo 3-2 nad Newcastle, które przybliżyło ich do górnej połówki tabeli. Burnley wygrało u siebie z Brentford dość niespodziewanie 2:1, co dało im cztery punkty w dwóch ostatnich meczach. Do zbawienia wciąż brakuje im jednak pięciu punktów.

Chelsea potwierdziła swoją siłę u siebie przeciwko Newcastle, wygrywając piąty z ostatnich sześciu meczów ligowych na Stamford Bridge, a przyjazd zrezygnowanego Burnley nie powinien zagrozić temu rekordowi. Ponadto Chelsea wygrała również wszystkie cztery mecze z tegorocznymi nowicjuszami, strzelając łącznie 12 bramek, z wygraną 4-1 w pierwszym spotkaniu.

Burnley zapisało się na kartach historii słabymi meczami u siebie w tym sezonie, ale na wyjeździe nie jest dużo lepiej, o czym świadczy sześć porażek w poprzednich siedmiu wyjazdowych spotkaniach (1 remis). Chlubnym wyjątkiem był ostatni mecz z West Hamem, w którym The Clarets prowadzili 2-0 w połowie spotkania, ale potem znów zawiedli w kluczowych momentach i skończyło się tylko punktem (2-2).

Na co postawić:

W trzech z czterech występów Chelsea przeciwko debiutantom rozgrywek w tym sezonie, The Blues wygrywali różnicą co najmniej dwóch bramek. Co więcej, goście wraz z upływem czasu tracą też ostatnie nadzieje na ratunek, co zaowocuje kolejnym wyraźnym zwycięstwem Chelsea.