Ceske Budejovice – Trinec: zwycięzca do decyzji – Trinec

21 kwietnia, 2024
28 Widoki

Nasz typ: Ceske Budejovice – Trinec.

26.03.2024 17:30

Ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy Trincem a Czeskimi Budziejowicami wydawało się być w zasadzie rozstrzygnięte przy stanie 3:0. W końcu Motor strzelił pierwszą bramkę w serii po 129 minutach. Mimo to drużyna zdołała wygrać czwarty i piąty mecz, przenosząc konfrontację ze zwycięzcą ostatnich czterech sezonów ekstraklasy z powrotem na własny lód.

Trinec chce zdobyć swój piąty tytuł z rzędu. W zeszłym roku byli pierwszą drużyną, która wygrała w rundzie wstępnej. Jednak po niedzielnej porażce u siebie muszą nadal ciężko walczyć o awans do półfinału. Trzeba przyznać, że Trinec był lepszą drużyną w piątym meczu. W trzeciej tercji udało im się zniwelować deficyt dwóch bramek i byli gotowi na zmianę wyniku. Zwycięską bramkę zdobył jednak Gulaš na cztery minuty przed końcem. Był to jeden z dwóch strzałów Czeskich Budziejowic na bramkę Trinca w ostatniej tercji. Piłkarze Ocelara oddali czternaście strzałów, jednak padały one pechowo.

Na co postawić:

Po dwóch porażkach Ślązacy nadal są faworytami w tej serii. Południowi Czesi, którzy musieli przebrnąć przez trudną rundę wstępną, aby dotrzeć do ćwierćfinału, zasługują na uznanie za to, że nie poddali się przy stanie 0:3. Ale czy powinni byli pokonać trzecią drużynę po sezonie zasadniczym po raz trzeci z rzędu? Nie będą już mieli tyle szczęścia, co w ten weekend. Na koniec wtorkowego wieczoru odbędzie się świętowanie dla aktualnych mistrzów.