3 października, 2024
19 Widoki

Nasza rada: Trinec – Liberec: Liberec niepokonany

04.10.2024 17:00

W piątkowej, niepełnej kolejce Ekstraligi Hokejowej spotkają się drużyny, które w aktualnej tabeli dzieli jeden punkt i które wyobrażały sobie znacznie lepszy start w nowy rok. Bilans pojedynków z ubiegłego sezonu jest korzystniejszy dla Trinca, który wygrał trzykrotnie (4:1, 3:1, 5:1) i raz przegrał (1:4).

Steelers pojechali we wtorek do Kladna po domowym zwycięstwie 4:1 nad Hradcem. W wyrównanym meczu większa walka gospodarzy i nieudolność Trinca w grze w przewadze w trzeciej tercji zadecydowały o zwycięstwie gospodarzy 3:2. Ślązakom brakuje luzu na początku rozgrywek, a ich gra nie wygląda najlepiej. Muszą sobie pomóc znacznie większą walką i akcentem przed siatką, czego jak na razie również im brakuje. Libor Hudacek był nieobecny z powodu kontuzji.

Przyjezdni Liberec w końcu przełamali swoje domowe bolączki w ostatniej kolejce, wygrywając piąty mecz na północy Czech. W meczu z Karlovymi Varami (4:2) Białe Tygrysy rozstrzygnęły mecz w drugiej tercji trzema bramkami. Ponownie trafił Martin Faško-Rudáš, który jest jak dotąd najlepszym zawodnikiem Liberca. Z drugiej strony, Tomas Filippi, legenda klubu, ma tylko dwie asysty i również boryka się z problemami.

Na co postawić:

Liberec wygrał oba wyjazdowe mecze w nowym sezonie, a w ostatniej kolejce u siebie przeciwko Enerģiji prezentował się lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Zaryzykujemy, że Białe Tygrysy wywiozą punkt ze Śląska.