Dortmund – Heidenheim: Handicap Dortmund -1,5

12 września, 2024
13 Widoki

Nasz typ: Dortmund – Heidenheim: Handicap Dortmund -1,5

13.09.2024 20:30

Borussia Dortmund i Heidenheim pozostają niepokonane na starcie sezonu. O ile jednak BVB zremisowała w Bremie przed przerwą reprezentacyjną, o tyle goście w 100 procentach utrzymują się na prowadzeniu 1. Bundesligi.

Dortmund miał więcej z gry na Weserstadion, ale nie udało mu się zdobyć upragnionego gola i musiał zadowolić się punktem po remisie 0-0. Nowy menedżer Nuri Sahin może pocieszyć się faktem, że Westfalczycy nie strzelili gola w pierwszych dwóch kolejkach, czego nie zrobili od sezonu 2017/18, kiedy to zachowali czyste konto w pięciu pierwszych występach ligowych. BVB będzie chciało wykorzystać swoje poprzednie zwycięstwo 2:0 nad Eintrachtem Frankfurt u siebie, w sumie strzelając trzy razy z rzędu na Signal Iduna Park.

Ostatnim razem Heidenheim wygrało 4:0 z Augsburgiem po dwóch golach w obu połowach i potwierdziło swój świetny początek sezonu, dominując we wszystkich pięciu meczach! Podopiecznych trenera Franka Schmidta czeka teraz bardzo trudny okres, ponieważ oprócz rozgrywek krajowych zakwalifikowali się do Ligi Konferencyjnej. Klub z Badenii-Wirtembergii zanotował trzy ze swoich pięciu zwycięstw w sezonie na boisku rywala i jedzie do Dortmundu ze świadomością, że nie przegrał pięciu kolejnych wyjazdowych meczów ligowych (2-3-0).

Na co postawić:

Rok temu w Westfalii drużyna gości po kwadransie przegrywała dwoma bramkami, ale nie poddała się i dzięki dwóm golom w końcowych 30 minutach wywiozła do domu punkt za remis 2-2. Dortmund wywiązał się jednak z roli faworyta i tym razem wygrał.